Eskişehir’de hizmet veren spor salonları ile ilgili bilgiler; hizmetleri, çalışma saatleri, üyelik çeşitleri, ücretler ve iletişim bilgileri.

Eskişehir Spor Salonu Fiyatları Hemen Paylaş

Eskişehir Spor Salonu Fiyatları

Spor salonları, günümüz dünyasında genç yaşlı herkesin günlük aktivite ihtiyacını gidermek, sağlıklı bir bedene sahip olmak gibi çeşitli gayelerle üye olduğu yeni nesil sosyalleşme alanlarından biridir.  Günlük hayatın rutini ile özellikle çalışma alnı ofis olan insanlar, bir süre sonra yağlanma, kas ağrıları duruş bozuklukları gibi problemlerle yüzleşir. Bu gibi sorunlar kişide tıbbi açıdan tedavi gerektirecek kadar ileri gitmemişse eğer ilk imdada yetişen spor salonlarıdır.

Spor salonları, içerisinde yer alan profesyonel eğitmenler sayesinde bilinçli olarak vücudunuzu şekle sokmak, daha zinde ve daha dinç günler geçirmek gibi birçok pozitifliği hayatımıza katmaktadır. Bu açıdan bakıldığında herkesin spor salonu seçiminde kişisel bazı kriterleri olsa da bir salona yazılmak isteyen herkes öncelikle bir fiyat araştırmasına girişir.

Bu araştırma esnasında da karşımıza çok farklı seçenekler çıkabilir. Peki salonlar arasındaki fiyat farklarının sebepleri neler? Ne gibi özellikler ücretlendirmeyi etkiliyor sorularının cevabını gelin birlikte arayalım.

İlk olarak çevresel faktörlerden başlayalım. Bir salonun fiyatlandırmasında en çok etkili sebeplerden biri şüphesiz konumdur. Konum salon fiyatları aşağıya doğru veya yukarıya doğru bir hareketlenmeye sebep olabilir. Örneklendirmek gerekirse, Eskişehir’de öğrencilerin yoğun olduğu bölgelerde birçok spor salonu alternatifi vardır. Bu salonlara talepler de salon sayıları kadar yüksek. Bu durumda oluşan rekabet ortamında müşteri açısından farkı açmak isteyen salonlar devamlı olarak fiyatlarda çeşitli kampanlayalarla oynamalar yaparak öğrencileri çekmeye çalışır. Bu durumda da salonun konumu ücretlendirmede etkilidir diyebiliriz.

Bunu dışında spor salonlarında içeride sunulan hizmetler de fiyatlandırmada etkilidir. Bunlardan ilki yüzme havuzudur.

Bir spor salonunun içerisinde eğer bir yüzme havuzu varsa bu durum salon fiyatlarını etkiler. Havuz, hem yapımında hem de daha sonra hijyen kurallarına uygun bir şekilde idare edilmesi açısından bakıldığında epey maliyetlidir. Eskişehir yüzme havuzu olan spor salonları olarak Sablon Wellness Club, Novacity Gymfit Deluxe, Gymfit Sport Plaza Plus, Sürel İn Sport, Neoplus Gymfit örnek verilebilir.

Bir spor salonunda olması önemli olan özelliklerden bir diğeri de PT yani Personal Trainer olup olmadığıdır. PT mantığıyla hizmet veren salonlarda içeride olduğunuz süre boyunca size profesyonel eğitmenler eşlik eder ve bu sayede tüm zamanınızı doğru hareketler yaparak verimli bir şekilde geçirebilirsiniz. PT hizmeti spor salonlarında fiyatlandırmada etkili olan özelliklerden biridir.

Ayrıca spor salonlarında fitness gibi alanların yanında boks salonunun da olması fiyatları etkiler. Çünkü bu hizmetin sağlanabilmesi için özel alan ve ekipmanların yanında özel eğitmenler de gerekir. Bunun da bir spor salonu için maliyet olduğunu düşünürsek fiyatları arttırması da çok olağan bir durumdur. Eskişehir boks salonları olarak ulaşabileceğiniz hali hazırda hem spor salonu hem de dövüş sanatları olan yerler Fit Up Fitness Center, Dinamik Do Spor Kulübü, XPRO Cross & Fitness örnek olarak gösterilebilir.

Yukarıda saydığımız hizmetler fiyatları etkileyecektir. Bunun yanında salonun büyüklüğü, soyunma odalarında sağlanan ekstra özellikler ( Örn: VIP Soyunma Odası, temiz havlu,  geniş duş alanları, kişiye özel dolaplar) , salonda pilates, reformer pilate, yoga gibi farklı dallarda da eğitim ve çalışmalar yapılıp yapılmadığı da hem salonun kalitesini hem de fiyatlarını etkileyecektir.

16.506 Kez Görüntülendi
Yorumlar Başlangıç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı Ulaşım
BigGym Cassaba Modern
Hızlı Ulaşım
BigGym Batıkent Eskişehir