Eskişehir’de hizmet veren spor salonları ile ilgili bilgiler; hizmetleri, çalışma saatleri, üyelik çeşitleri, ücretler ve iletişim bilgileri.

Düz Bir Karın İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Hemen Paylaş

Düz Bir Karın İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karın bölgesinde bulunan yağlar hem kilo sorunu olanlar hem de birçok kişi için çok büyük bir şikayettir. Hem kadınlar hem de erkekler bu sorunlardan büyük ölçüde şikâyetçidir. Düz bir karna sahip olabilmek için belli bir egzersiz programına uymanız gerekmektedir. Burada iş size düşer.

Düz bir karın için dikkat edilmesi gerekenler arasında beslenme alışkanlığına dikkat etmek ve düzenli egzersizleri aksatmamak önemlidir.

Öncelikle düz bir karna sahip olabilmek için spor salonlarında vakit geçirmeniz gerekir. Bunun için kaliteli bir salonda, sizinle özel olarak ilgilenecek uzmanlar eşliğinde size özel programlarla çalışmalısınız.

Sağlıklı Beslenme

Düz ve yağdan arınık bir karna kavuşmak için özel diyetler uygulamanıza gerek yoktur. Bunun için sağlıklı beslenmeniz yeterli olacaktır. Özellikle akşam yemeğiniz çok hafif menülerden meydana gelmelidir. Almanız gereken enerjinin önemli bir bölümünü sabah ya da gündüz olan öğünlerde yenmelidir. Akşam ise salata, zeytinyağlı sebze yemekleri ve çorba gibi seçenekleri tüketerek rahat ve sağlıklı bir karın bölgesine sahip olabilirsiniz.

Düz bir karın için dikkat edilmesi gerekenler arasında sağlıklı karbonhidrat tüketimi önemlidir. Bunun için uzman eğitmenlerinizin ve beslenme programlarınızın doyurucu ve sağlıklı önerilerden oluşmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca tatlı krizleri en büyük düşmanlardır. Böyle bir anda ihtiyacınızı gidermek için az şekerli meyveleri tatlı olarak tüketebilirsiniz.

Sıvı Tüketimi

Karnınızın düz bir yapıya kavuşması için sadece kalori alımı yeterli değildir. Bunun için sıvı tüketiminize dikkat etmelisiniz.  Günde en az 10 bardak su içmeniz önerilmektedir. Bu sayede vücudunuzdaki toksinleri dışarı atabilirsiniz. Böylece metabolizmanız daha hızlı çalışır ve karnınız daha düzgün bir şekle bürünecektir.

Su içmekten hoşlanmıyorsanız yanına limon ya da nane de atarak suyu dinlendirebilirsiniz. Bu sayede yeni karışımlarla sağlıklı su tüketimi yapabilir ve kaslarınızın da gün içinde ihtiyacı olan suyu hemen elde edebilirsiniz.

Spor

Karın bölgenizin düz hale gelmesi için düzenli spor yapmak çok önemlidir. Bundan kastımız karın bölgesinde büyük kaslar değildir. Karın bölgenizde bulunan yağ tabakası azaldığında zaten burada yer alan kaslar ortaya çıkacaktır.  Bu yüzden uzmanların gözetiminde özel egzersiz programı ile  karın bölgenize hitap eden egzersizler uygulayabilirsiniz.

Düz bir karın için dikkat edilmesi gerekenler arasında olan düzenli spor,  kalp hızınızı arttıracaktır. Böylece yağ yakımı da hızlanır. Böylece çok kısa bir süre içinde karın bölgenizde incelme görülür. Vücudunuzdaki toksinler atıldığı anda zaten karın bölgenizin inceldiğini hemen hissedebilirsiniz. Doğru egzersizler ile karın kaslarınızı ortaya çıkabilir ve bu bölgedeki yağlardan hemen kurtulabilirsiniz.

Kahve Çay

Çay ve kahve yararlı sıvılar olsa da çok fazla aldığınızda vücutta toksin oluşmasına yol açar. Bu yüzden karın bölgesinde şişmeler ortaya çıkabilir. Bu yüzden çayınızı açık, limonlu ve şekersiz olarak günde 3 bardak kadar tüketmelisiniz. Ayrıca kahve içerken de şekersiz olarak günde 1 tane tüketmelisiniz. Ayrıca kahve içindeki kafein miktarı da çok önemlidir.

Düz bir karın için dikkat edilmesi gerekenler arasında protein tüketimi de vardır. Özellikle her besinin vücuda katılma oranı farklıdır. Besin kaynakları içinde sizlere önerilen kaliteli proteinleri tercih etmelisiniz. Böylece hem karın bölgenizdeki fazlalıklar gider hem de kısa süre içinde bu bölgede kas oluşumunu hızlandırabilirsiniz.

Her ne kadar yukarıda saydığımız tüm detaylar düz bir karın için gerekli detaylar olsa da spor salonu da önemlidir. Bu noktalara dikkat ettikten sonra mutlaka Eskişehir’de bulunan spor salonları ve fitness merkezlerini araştırmak için sitemizden öneri alabilirsiniz.

95 Kez Görüntülendi
Yorumlar Başlangıç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı Ulaşım
BigGym Cassaba Modern
Hızlı Ulaşım
BigGym Batıkent Eskişehir